Moda Haberleri

Balın Faydaları Nelerdir ?

bal4

Bal mucizevi bir besindir. Kutsal kitabımız Kur’an da bahsi geçen bir çok hastalığa deva olan balın faydalarını bilmekte fayda var.

Sivilce ve siyah nokta maskelerine son !

Doğal bir cilt temizleyici olan bal, siyah noktalara, sivilceli ciltlere, aknelere, cilt sorunlarına çok iyi geliyor. Ayrıca cildinizin parlak görülmesine de yardımcı olur. Balı hem tüketip hemde maskelerinize eklerseniz faydasını gözle göreceksiniz.

Hastalıklara karşı doğal kalkan!

Bağışıklılık sistemini güçlendirdiği için kolay kolay hastalanmıyorsunuz. Bunun nedeni ise polifenoller adında bir madde. Bu madde antioksidandır. Hastalanmamak için harika bir besin olan balı kesinlikle tüketmelisiniz.

Doğal Antibiyotik!

Cilt kesiklerine ve yanıklarına iyi gelen tam bir doğal antibiyotik görevindedir.

Mideniz Rahatlasın !

Sindirim sistemi için bulunmaz nimet denilebilir. Sindirimi kolaylaştırdığı için reflü ve sindirim problemleri yaşayanlar için doğal bir ilaçtır. Ayrıca balda bulunan doğal şekerin yararlı bağırsak bakterilerini geliştirdiği de biliniyor.

Enerji deposu

Enerjiniz tükenmiş yorgun hissediyorsanız kesinlikle bal yemelisiniz. Veya spora gitmeden öncede düzenli olarak tüketilebilir.

Balı hayatınızdan kesinlikle çıkarmayınız. Son dönemde yaygınlaşan sahte ballara dikkat ederseniz sevinirim. Aktarlardan tadına bakarak alınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top