Moda Haberleri

Zayıflatmaya Yarayan Yiyecekler

Yulaf: Tokluk ve şişkinlik hissi vererek sizin iştahınızı kapatmakta yardımcı oluyor. Böylece daha az yiyerek, daha az kalori alıyosunuz. Mideniz dolu hissi verdiği içinde yemek yemiyorsunuz. 1 Kase yulaf lapası 3 kase suyu tutuyor. Bu yüzden günlük belli bir miktarda yulaf tüketmenizi tavsiye ederiz.
Kiraz: Doğal müshil olarak bilinen kiraz, bağırsaklarınızın çalışmasını ve kilo vermenize yardımcı oluyor. Halk arasında da bilindiği gibi kirazın sadece müshil etkisi yok. Ayrıca doğal aspirin olarakta bilinir. Yaz günleri kesinlikle tükenmeniz gereken bir meyve.
Elma: Bağırsakları hareketlendiren bir meyve, hafif tatlı olmasıda ayrı bir çekicilik unsuru olarak karşımıza geliyor. İngilizlerin bir deyimi vardır. Günde 1 elma ile sağlıklı kalırsın.
Brokoli: Hazma yardımcı olduğu bilinen bir sebze. Ayrıca kalsiyum, lif ve C vitamini deposudur. Zayıflamak için bir çok kişinin kullandığı sebzelerden biridir. Ayrıca karaciğere yardımlarından dolayıda teşekkür edeceğimiz bir bitki. Kesinlikle tüketmeniz gereken bir sebze.
Küçük kırmızı fasulye: Fasulyeler arasında yağ oranı en az olan fasulyedir. Hem yağ oranı az, hemde vücutta suyu tutmaya yarıyor.
Nar:  Mucizesi ile bilinen bir meyve. Hormonları dengelemeye yaramasının yanında, güçlü bir antioksidan olarak biliniyor. Antioksidan etkisiyle kanserle mücadelede de başı çekiyor. Hormonları dengelemesinden dolayıda kilo alınmasını da engelliyor.
Salatalık: Su deposunun olması yanında , lif bakımından çok zengin bu da tokluk hissi veriyor. Bu sayede iştahınız da kapanmış oluyor.
Greyfurt: C vitamini açısından zengin olan greyfurt vücut direncini arttırmakta önemli rol oynuyor. Bunun yanında zayıflatıcı etkisi olarak metabolizmayı hızlandırıyor.
Kırmızı üzüm: Mineral, lif, vitamin deposu olan kırmızı üzüm kolesterolü düzenlemesinin yanı sıra, dolaşımıda temizliyor.
Esmer pirinç: B vitamini deposu olarak bilinen esmer pirinç protein ve yağları parçalamadan önemli bir rol oynuyor. Belli miktarda günlük tüketmekte fayda var.

Modacafe.net’i takipte kalın. Takip ederken zayıflayın 😉

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top