Moda Haberleri

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?

tirnak-bakimi-nasil-yapilir

Tırnaklarınızı güçlü dayanıklı ve sağlıklı bir hale getirmek hiçte zor değil. Kısa ve pratik bir şekilde anlatacağım okumaya devam ediniz…

Kimyasallardan Koru

Ellerinizi ve tırnaklarınızı kimyasal maddelerden koruyunuz. Bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi kimyasallar ellerimize ve tırnaklarımıza inanılmaz bir şekilde zarar verir. Bunun etkisinden kurtulmak için eldiven kullanılabilir. Ellerinizi sürekli nemli tutmaya özen gösterin.

Tırnaklarınızı Özenle Kesin

El tırnaklarınızı yuvarlak, ayak tırnaklarınızı kesinlikle düz kesin.

Haftada Bir 

Haftada bir olacak şekilde düzenli bir şekilde tırnaklarınızı kısaltın. Eğer benim tırnaklarım uzun olacak diyorsanız temiz tutup darbelerden de korumanız gerekmektedir.

Tırnak Etlerini Asla Kesme

Tırnak etleriniz önemlidir. Özen göstermek gerekir. Bu yüzden asla kesmeyiniz. Kestiğiniz yerden giren bir bakteri sizi zor durumlara sokacaktır.

Şeytan Tırnağı

Şeytan tırnaklarından korunmanın yolu eli nemli tutmaktır. Şeytan tırnaklarını asla kesmeyiniz. Rahatsız ediyorsa makas yardımıyla kısaltınız.

Törpü

Tırnaklarınızın yanlarını asla törpülemeyin. Yan tarafından törpülenen tırnakların kırılma ihtimali daha yüksek oluyor.

Manikür ve Pedikür

Manikür ve pedikür yaptıracaksanız şayet uzmanlara yaptırmanızı öneririz. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara karşı kendi manikür ve pedikür setinizi götürmenizi tavsiye ederiz.

Oje ve Asetona Dikkat !

Sürekli aseton kullanmayınız. En fazla haftada iki kez aseton kullanın çıkmış ve hasar görmüş ojelerin üzerine rötuş yöntemi ile aseton kullanımını azaltın. Fazla aseton kullanmak tırnakların sağlığı açısından zararlı olduğu gibi çabuk sararmasına da neden olur.

Tırnak Bakım Malzemelerinden Uzak Dur !

Bu tür malzemeler tırnağınızı sarartır ve sağlıksız bir hal almasına neden olur. Tırnak bakım malzemelerinden elinizden geldiği kadar uzak durun…

Tırnak Batmasına Dikkat!

Genellikle bakımsız, kesilme biçimi, ayakkabı seçimi yüzünden olan tırnak batmaları için fazla tırnağı yontun daha sonra pamuk ile battığı kenarı kaldırın. Pamuğu sıkça değiştirin. Eğer geçmezse kesinlikle doktora gidiniz.

Sağlıklı ve bakımlı tırnaklar ile hayat daha güzel olacaktır. Esen kalın…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top