Moda Haberleri

Selülitin Nedenleri Nelerdir ?

Bir çok kişi kahvaltıdan sonra kahve içiyor. Halbuki selülitin baş düşmanı olan kafeinin olduğu bir çok kişi tarafından bilinmiyor bile. Kola, kahve ve kafein açısından yüksek içeceklerden uzak durmak selüliti önemli derecede önleyecektir.

kafein

Günde 80 Gram şeker bütün şeker ihtiyacımızı karşılamaya yetiyor. Bunun üstünde tüketilen şeker miktarı selülitlerin çıkmasına ortam hazırlayacaktır. Şeker denilen tatlı zehirden uzak durmanız her anlamda çok önemli. Sadece selülit değil sağlık açısından da çok önemli.

Alkol sağlığımızı tehdit eden başka bir unsur. Metabolizmayı yavaşlattığı için selülitin çok sevdiği içecektir. Eğer siz de selülitlerinizden kurtulmaya karar verdiyseniz, kesinlikle alkolle vedalaşma vaktiniz gelmiş demektir. 1 kadeh dahi içilmemelidir.

Elinizden geldiğince beyaz ekmek tüketiminden uzak durun hatta hiç tüketmemeye çalışın. Beyaz ekmeğin içindeki beyaz unda bulunan lektin selülitin en sevdiği arkadaştır. Bunların yanı sıra kahvaltılık gevrekler ve makarnalardan da kesinlikle uzak durulmalıdır. Karbonhidratın fazlası yağ olarak vücudunuza geri dönecektir AMAN DİKKAT.

Selülite SON diyorsanız eğer hayatınızdan üç beyazlardan sonuncusu olan tuzu da çıkarmanız gerekmektedir. Dördüncü beyazımız olan mayonezi de hayatınızdan çıkarmalısınız.

Salam, sucuk ve sosis gibi içinde ne olduğunu bilmediğiniz yiyeceklerden uzak durmanızda fayda var. Selüliti yok etmenin yolu tatlılardan uzak durmaktır.

Tatlılar

Selülite kesin çözüm olarak sağlıklı beslenmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Selülit hapı selülit kremi gibi kimyasallar yerine doğal yollardan selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Lakin bu süreçte kesinlikle acele etmeyiniz. Her şeyin sağlıklısı bir anda olmuyor biliyorsunuz. Esen kalın…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top