Moda Haberleri

Yağ Yakıcı Yiyecekler Nelerdir ?

Yağ yakıcı bir çok yiyecek vardır. Fakat önce kafanızda bitirmelisiniz işi, yani demek istediğim “ben zayıflayacağım yağlarımdan kurtulup sağlıklı bir hayat süreceğim” diye kendinizi şartlamalısınız. Canınız sürekli hamburger veya kocaman bir dilim pasta isteyebilir fakat kendinizi kontrol altında tutup bu tür yiyecekleri bir süre yememeniz gerekiyor. Örneğin bir hamburger yediğinizde o kaloriyi yakmak için 8 saat boyunca cam silmeniz gerek. Bu yüzden hem sağlıklı hemde zayıf olmak için fast food ve şekerli ürünlerden mümkün olduğunca kaçın. Gelin hepimiz yağ yaktıran yiyecek ve içecekler nelermiş bir göz atalım…
Yeşil çay, iştahı kapatma konusunda o kadarda etkili değil fakat yağ yakımında önemli bir rol oynuyor. Günde 1 bardak yeşil çay tüketmenizi tavsiye ediyoruz.
Kırmızı Biber, acı sevenler için çok güzel bir yağ yakma yöntemi. Midenizde yada sindirim sisteminizde herhangi bir sorun yoksa yemeklerde acı biber kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Acı biber metabolizmayı hızlandırarak daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
Kivi, içinde fazlaca bulundurduğu C vitamini sayesinde metabolizmayı hızlandırarak daha fazla yağ yakmanıza neden oluyor. Diğer turunçgillere göre 4-5 kat daha fazla C vitaminini bünyesinde barından kiviyi günlük tüketmenizde fayda var.
YAĞSIZ Yoğurt, kalsiyum ve protein deposudur. Özellikle günde 3 öğün yediğiniz taktirde yağlarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.
Su, vücudumuzun %22 sini oluşturan su dolaşımı hızlandırdığı için yağ yakımında önemli bir rol oynuyor.
Yulaf Kepeği, bağırsak sorunu, kabızlık çekenlerin bol miktarda tükettiği bir yiyecek. En önemli özelliği en uzun süre tok tutmaya yarıyor ve kaloriside çok az.
Brokoli, insanoğluna gönderilmiş tam bir mucize. Vitamin, Kalsiyum ve bol miktarda bulundurduğu lif ile mucizevi bir bitki. Brokolinin buharda haşlanıp, küçük parçalara bölünüp, üzerine limon, çok az zeytinyağı ve baharatla yenmesi öneriliyor.
Beyaz Lahana, çok az kalorisinin olmasının yanı sıra uzun süre tok yuyan yiyeceklerden biri.
Sütlü Kahve, yağsız süt ile yapıldığında sizi uzun süre tok tutabilir.

Hayvansal proteinler tok tutamaya yardımcı olur. Tavuk eti, yağsız köfte, balık, yumurta, kırmızı et veya peynir günlük beslenmede mutlaka olmalı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top